بعد از افطار ورزش کنید/ قبل از روزه گرفتن مقدار زیادی آب بنوشید | بلاگ

بعد از افطار ورزش کنید/ قبل از روزه گرفتن مقدار زیادی آب بنوشید

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

بسیار در ماه مبارک رمضان بعد از افطار ورزش می کنند. با این حال باید توجه داشته باشید که بین غذا خوردن و ورزش کردن فاصله بیندازید. حداقل باید یک ساعت فاصله بین افطار و ورزش باشد. یک استراتژی دیگر نیز این است که آخرین کاری که قبل از افطار انجام می دهید ورزش کردن باشد بدین ترتیب بعد از به پایان رسیدن ورزش می توانید غذا و آب کافی دریافت کنید. اگر معمولا ورزش سخت انجام می دهید و ورزش صبحگاهی دارید باید برای رمضان برنامه خود را تغییر دهید. ورزش با شدت زیاد برای بعد از افطار مناسب است. اگر می خواهید صبح ها ورزش کنید باید شدت آن را کاهش دهید تا بدن زیاد عرق نکند. برای مثال می توانید پیاده روی کنید. ورزش هایی همچون یوگا انجام دهید. می توانید به وزنه زدن در این ماه ادامه دهید، اما بهتر است این کار را بعد از افطار انجام دهید.
اگر بدن به برنامه ورزشی عادت کند باعث می شود که فعالیت فیزیکی تاثیر کمتری داشته باشد. تغییر برنامه ورزشی بسیار مهم است. می توانید در ماه رمضان برنامه خود را تغییر دهید و بعد از رمضان دوباره به برنامه قبل خود باز گردید. این کار باعث می شود که ورزش بر عضلات شما تاثیر بیشتری بگذارد.
بعد از افطار ورزش کنید/ قبل از روزه گرفتن مقدار زیادی آب بنوشید
بدن خود را برای روزه گرفتن آماده کنید

بدن هر شخص عکس العمل متفاوتی نسبت به روزه نشان می دهد؛ بنابراین بهتر است از چند روز قبل از روزه گرفتن بدن خود را آماده کنید. اگر از نظر فیزیکی در شرایط خاصی به سر می برید، قبل از روزه گرفتن با پزشک خود مشورت کنید تا مبادا برای سلامتی شما مضر باشد. برای این که بدن شما آماده روزه گرفتن باشد، از چند هفته یا چند روز قبل اقدام کنید. به عنوان مثال به تدریج غذاهای حاوی شکر را از رژیم غذایی خود حذف کنید. قبل از روزه گرفتن، بدن خود را تقویت کنید. اگر بدن شما در شرایط خوبی این عمل را آغاز کند، بهتر دوام خواهد آورد؛ بنابراین قبل از روزه گرفتن مقدار زیادی آب بنوشید، غذاهای سالم و مغذی مصرف و از خوردن داروهای مضر خودداری کنید.
...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : دوشنبه 1 خرداد 1396 ساعت: 3:02