فناوری‌های مورد استفاده در جنگ‌های آینده چه خواهند بود؟ :: علم وفناوری

فناوری‌های مورد استفاده در جنگ‌های آینده چه خواهند بود؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  روبوریس، روز گذشته به پیست رقابت جهانی فرمول E در پاریس واردشد و توانست بدون دخالت سیستم های کنترل از راه و با تکیه بر فناوری های خود، یک دور کامل در این مسیر را بدون حادثه به پایان برساند.

  برای حفظ امنیت این خودرو و جلوگیری از برخورد آن با دیواره ها، تنظیمات ایمنی روبوریس با محدودیت هایی همراهشد که در نتیجه ی آن، سرعت حرکت خودرو در مسیر بسیار آهسته بود. این مدل تا حضور در مسابقات و رقابت با انسان در پیست، راه درازی دارد؛ چراکه هنوز در حال یادگیری مسیرهای مختلف و برنامه ریزی، جهت تصمیم گیری صحیح است.

  روبوریس Roborace

  برای حرکت روبوریس، چهار موتور برقی جداگانه استفاده شده است که ۳۰۰ کیلووات (معادل ۴۰۰ اسب بخار) قدرت دارند. این خودرو می تواند به نهایت سرعت ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد که تاکنون عملی نشده است. روبوریس از مجموعه ی پیچیده ای از سنسورهای دیداری و اولتراسونیک استفاده می کند که همگی ساخت برندانویدیاهستند. تا سال آینده قرار است ۲۰ دستگاه از این خودرو ساخته شود تا در ۱۰ تیم، به مسابقه با یکدیگر بپردازند. مهندسان روبوریس ادعا می کنند که در مردادماه امسال، دو دستگاه از این مدل آماده ی رقابت با هم در پیست فرمول E خواهند بود.

  روبوریس Roborace

  حدود ۱۰۰ سال پیش، وقتی اولین سری مسابقات سرعت در اروپا برگزار میlrm;شد، رسیدن به خط پایان هم نوعی موفقیتبه حساب می آمد. حال در مسابقات فرمول یک، اختلاف زمانی نفرات به هزارم ثانیه رسیده است و نهایت سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت، در دسترس رانندگان قرار داد. با رشد فناوری و استفاده از پیشرانه ی هیبرید و تمام برقی در مسابقات سرعت، به نظر می رسد روح مسابقه ی اتومبیل رانی، در مقایسه با آنچه از ابتدا بوده، بسیار متفاوت و کم هیجان شده است. با این حال، چالش مهمی که مطرح می شود، دلیل برگزاری مسابقات سرعت با خودروهای بدون راننده است.

  روبوریس Roborace

  خودروسازان برتر دنیا در حال کار روی استفاده از فناوری خودران در محصولات خود هستند. این مدل ها، امروزه در معابر پرترافیک عمومی آزمایش می شوند و بعید نیست که در پیست های سرعت هم حضور پیدا می کنند. اگر خودروهای خودران بتوانند در شهرهای شلوغ و جاده های بین شهری استانداردهای لازم را کسب کنند، دیدن آن ها روی پیست کاملا محتمل خواهد بود.

  در پایان این مطلب، بیننده ی تیزر رسمی شرکت روبوریس و معرفی این پروژه باشید.

  دانلود با کیفیت360p720p1080p

  نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 2 خرداد 1396 ساعت: 1:10
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123