مبارزه با شکار غیرقانونی با "چوپان هوایی" | بلاگ

مبارزه با شکار غیرقانونی با "چوپان هوایی"

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

چوپان هوایی

یک بنیاد غیرانتفاعی حمایت از حیوانات قصد دارد برای مبارزه با شکار غیرقانونی حیوانات در آفریقا از پهپادهای هوشمند استفاده کند.

به نقل از انگجت، سازمان های زیادی از پهپادها برای رصد وضعیت شکار غیرقانونی استفاده می کنند اما این برای اولین بار است که قرار است از هوش مصنوعی نیز در پهپادهای رصدکننده استفاده شود.

بنیاد "لیندبرگ" در همکاری با شرکت "نورالا"(Neurala) با استفاده از سامانه هوشمند مبتنی بر یادگیری عمیق و هوش مصنوعی قصد دارد توانمندی پهپادها را در مبارزه با شکار غیرقانونی ارتقا دهد.

در این برنامه به سامانه هوشمند پهپادها آموزش داده شده که روش های شکار فیل و کرگدن به چه شکل است و به این ترتیب می تواند ضمن پرواز آنها را شناسایی کند.

این پهپادها علاوه بر اینکه به صورت زنده اقدام به فیلمبرداری در مناطق می کنند می توانند در شب نیز با استفاده از دوربین های مادون قرمز، مناطق محافظت شده را رصد کنند.

وظیفه سامانه هوش مصنوعی این است که ویدئویی را که پهپاد در حال تولید آن است بررسی کند و به سرعت وجود شکارچیان را تشخیص دهد و از نزدیک شدن آنها به گله این حیوانات جلوگیری کند.

در بیانیه منتشر شده از سوی رییس شرکت نورالا آمده است: این برنامه نشان می هد که کاربرد فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی تا چه حد می تواند مفید باشد. ما با همکاری بنیاد لیندبرگ می توانیم گونه های در خطر انقراض را از خطر نابودی نجات دهیم و این همکاری بسیار ارزشمند است.

نام این پروژه "چوپان هوایی" (Air Shepherd) است که در واقع پهپادی هوشمند است که گله را از خطر حفظ می کند.

...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : سه شنبه 2 خرداد 1396 ساعت: 1:10