در صدد ورود بیمه به ایمونوتراپی سرطان‌های کشور هستیم/ آمار روبه رشد سرطان‌های ریه در کشور :: علم وفناوری

در صدد ورود بیمه به ایمونوتراپی سرطان‌های کشور هستیم/ آمار روبه رشد سرطان‌های ریه در کشور

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  محمدرضا قوام نصیری رئیس انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: ایمونوتراپی یک از درمان های سرطان در کنار شیمی درمانی است و در نظام سلامت جای کار بسیاری دارد.
  وی افزود: سرطان ریه و امثال آن مثل ملانوم بدخیم پوست، ضایعات روده بزرگ و موارد دیگر با ایمونوتراپی تا حد زیادی بهبود می یابد، اما باید بدانیم ضایعات سرطانی با بهره گیری از ایمونوتراپی صرف بهبود نمی یابند و اگر در کنار شیمی درمانی و ملاحظات خاص مسیر خود را طی کند بهبودی حاصل می شود.
  قوام نصیری گفت: درمان های هدفمندی که در حال حاضر با استفاده از دارو هایی که در بحث ایمونوتراپی استفاده می شود یک حالت خاصی را به وجود آورده و کشور ما طی پنج یا شش سال کارهای خوبی را انجام داده است و با توان محققان و عرصه پزشکی می توان به آینده ایمونوتراپی کشور امیدوار بود.
  وی اظهار داشت: تحقیقات نشان داده سرطان هایی از جمله سرطان های ریه با ایمونوتراپی بهبود پیدا کرده و سال ۲۰۱۵ مشاهدات و تحقیات بنده در وین اتریش و همچنین سال گذشته در آسیا گواه توانمندی محققان در عرصه ایمونوتراپی و ارائه مطالب علمی در مجامع بین المللی است.
  قوام نصیری در ادامه گفت: درمان سرطان بحث ترکیبی و مداخلاتی است که در حال حاضر دارو درمانی، شیمی درمانی و رادیوتراپی بنابر صلاحدید پزشک به بیمار توصیه می شود که در بحث درمان سرطان با استفاده از دارو های جدید کلیات مسائل ایمنی مدنظر محققان ایرانی قرار گرفته است و از آنجایی که در ارتباط با سرطان معمولا سیستم ایمنی با هر نوع تهاجمی که از خارج بدن وارد بدن شود مداخله می کند این بحث بطور جد در حال پیگیری از سوی محققان است.
  وی تصریح کرد: از آنجایی که برخی سرطان ها مثل سرطان های دهانه رحم با ویروس همراه است در بعضی مواقع برخی ویروس ها را پیدا نمی کنیم، متخصصین ما ترشحات مواد متلاشی از ویروس ها را اندازه گیری کرده و بحث ضعیف شدن سیستم ایمنی مورد بحث و بررسی قرار می دهند و باید این نوع درمان را بطور جدی در درمان سرطان کشور مطرح کنیم.
  قوام نصیری گفت: ایمونوتراپی امروزه در بحث درمان سرطان ها مطرح شده و هم راستای شیمی درمانی قرار دارد، زیرا در درمان بعضی از سرطان ها شیمی درمانی به نتیجه نمی رسند که در بحث سرطان های بسیار بدخیم بحث ایمونوتراپی بیشتر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
  قوام نصیری افزود: سرطان های ریه در کشور رو به افزایش است و در این زمینه آگاهی های خوبی به جامعه نداده ایم و محققان باید ایمونوتراپی در درمان این سرطان را جدی تر دنبال کنند، زیرا انواع شیمی درمانی نتایج مطلوبی نداشته و باید درمان هدفمند با ایونوتراپی در کشور را مدنظر درمان قرار دهیم.
  رئیس انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی ایران در ادامه با تاکید بر روش ایمونوتراپی یادآور شد: هزینه درمان این روش بالاست، چون هزینه درمان در بیمه دیده نشده و داروهای جدید در یکی دو سال آینده نیازمند ورود بیمه و تربیت نیروی متخصص است که درصدد تربیت و اعزام پنج نفر در سال در مجامع بین المللی و بهره مندی در مراکز داخلی کشور هستیم.
  نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : سه شنبه 2 خرداد 1396 ساعت: 1:10
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123