با تولید یک سینتی سایزر نرم افزاری گوگل وارد دنیای موسیقی شد :: علم وفناوری

با تولید یک سینتی سایزر نرم افزاری گوگل وارد دنیای موسیقی شد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  3.jpg

  تیم تحقیقاتی هوش مصنوعی شرکت گوگل موسوم به <<مگنتا>> یک سینتی سایزر نرم افزاری(NSynth) تولید کرده که قادر به تولید صداهای کاملا جدید است.

  این نرم افزار قادر است از هزاران آلت موسیقی برای خلق صداهایی بهره ببرد که تولید آنها تا پیش از این غیرممکن بوده است.

  نرم افزارNeural Synthesiser(NSynth) اصوات را با استفاده از شبکه های عصبی هوش مصنوعی تولید می کند؛ این شبکه ها صداهای دو آلت موسیقی را برای خلق صدای هیبریدی جدید ترکیب می کنند. با این حال، صدای حاصل همان صدایی نیست که این دو ابزار در صورت نواخته شدن همزمان تولید می کنند.

  در واقع، نرم افزار مزبور صدایی کاملا جدید تولید می کند که هیچ انسانی تاکنون نشنیده است. محصول نهایی به اصواتی ما بین صداهای تولید شده توسط هر یک از این دو ابزار شباهت دارد.

  <<مگنتا>> مدعی است نرم افزار ابداعی قادر است این عمل را با هزاران آلت موسیقی مختلف انجام دهد و با استفاده از هوش مصنوعی بی شمار صدای جدید تولید کند.

  گوگل نرم افزارNSynthرا در جشنواره سالیانه فناوری و هنرهایMoogfestدر کارولینای شمالی معرفی کرد.

  تیم علمی اعلام کرده هدف از تولید این نرم افزار تولید صداهای بیانی است و سازندگان به دنبال همکاری با موسیقی دان ها و نه جایگزین کردن آن ها هستند.

  برخلاف سینتی سایزرهای سنتی که صداها را با استفاده از ابزار دستی تولید می کنند، نرم افزارNSynthاز شبکه های عصبی برای تولید اصوات در سطح نمونه های منفرد استفاده می کند.

  این نرم افزار با استفاده از داده های خود به هنرمندان این امکان را می دهد صداهای جدیدی را کنکاش کنند که تولید آنها برای سینتی سایزرهای دستی دشوار یا غیرممکن است. گفته می شود هر فردی می تواند این نرم افزار را دانلود و آن را اصلاح کند.

  تیم مگنتا با استفاده از این فناوری چندین قطعه موسیقی آزمایشی موسیقی تولید کرده و یکی از این قطعات در کنفرانس صنعتی <<شبکه های عصبی و پروژه های ماشین یادگیری>> (NIPS) به عنوان بهترین نمایش انتخاب شد.

  نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : دوشنبه 1 خرداد 1396 ساعت: 3:02
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123