استفاده از تراشه‌های قابل کاشت در مغز برای کمک به افراد معلول :: علم وفناوری

استفاده از تراشه‌های قابل کاشت در مغز برای کمک به افراد معلول

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  2.jpg

  دانشمندان دانشگاه واشنگتن با همکاری بک شرکت انگلیسی به دنبال توسعه تراشه های قابل کاشت در مغز با هدف کمک به افراد معلول هستند.

  به نقل از دیلی میل، به نظر می رسد با ورود تراشه های رایانه ای قابل کاشت در داخل مغز انسان، مرز بین بشر و ماشین به سرعت در حال کمرنگ شدن است.

  چندی قبل الون ماسک و شرکتش Neuralink با معرفی نوعی رابط مغز باهمین نام به دنیای علم در صدر رسانه ها قرار گرفت چون این فناوری به کاربران امکان اتصال مستقیم به اینترنت از طریق مغزشانرا می دهد.

  به تازگی پروژه دیگری بین دانشگاه واشنگتن و شرکت تولیدکننده تراشه ARM در حال شکل گیری است که هدف از آن توسعه این تراشه ها برای بازیابی کردن حرکات افراد معلول است. مرکز مهندسی عصبی حسی حرکتی(CSNE)دانشگاه واشنگتن در این زمینه با شرکت انگلیسی تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

  گفته می شود این تراشه حس لامسه کاربران را بازیابی می کند. این پردازنده سیگنال های پیچیده ای را رمزگشایی می کند که در داخل مغز انسان شکل گرفته اند؛ تراشه سپس آن ها را به رقم تبدیل می کند تا بتواند این سیگنال ها را پردازش کند.

  نتیجه نهایی این امر به شخصی که این تراشه در مغز وی کار گذاشته شده، امکان کنترل کردن عملکرد عضلات بدن را می دهد.

  تراشه هایی از این دست قادرند به درمان طیفی از اختلالات ناتوان کننده عصبی مانند پارکینسون و آلزایمر کمک کنند. آن ها همچنین می تواند به افرادی که از سکته مغزی و معلولیت ناشی از آسیب های نخاعی رنج می برند، کمک کنند.

  گفته می شود تراشه های قابل کاشت در مغز باید بسیار کوچک و از لحاظ انرژی تا حد زیادی کارآمد باشند.

  نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 1 خرداد 1396 ساعت: 3:02
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123