طراحی یک تبلت برای کمک به بیماران نارسایی قلبی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  photo_2017-05-22_11-21-08.jpg

  محققان موفق به توسعه ابزار سلامت الکترونیکی شدند که در قالب یک تبلت از پیش برنامه ریزی شده می تواند به بیماران نارسایی قلبی کمک کند تا بیماری خود را با نظارت روی علائم و دوز مصرفی دارو، مدیریت کنند.

  به نقل از بیزینس استاندارد، این ابزار کهOPTILOGGنام دارد، آموزش هایی را در زمینه نارسایی قلبی برای بیماران فراهم کرده و به آنها این امکان را می دهد تا بر فاکتورهایی مانند وزن خود نظارت داشته باشند.

  نارسایی قلبی یک بیماری جدی است که در آن قلب آنطور که باید نمی تواند خون را در سراسر بدن پمپاژ کند.

  نرسیدن میزان کافی خون به بدن باعث ایجاد خستگی مفرط در این بیماران می شود. تجمع خون برای ورود به قلب، منجر به تجمع مایع در پاها و شکم و ریه ها می شود.

  اغلب برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی دیورتیکDiureticتجویز شده که بر روی کلیه ها در جهت تولید ادرار بیشتر تاثیر می گذارد که این کار سبب کاهش تجمع مایعات انجام می شود.

  ادرارآور یا دیورتیک (Diuretic) داروهایی هستند که با اثر بر روی کلیه موجب افزایش جریان ادرار می شوند. مُدر یا ادرار آور به دارویی گفته می شود که موجب افزایش حجم ادرار انسان شود.

  به بیماران نارسایی قلبی توصیه می شود که بر وزن خود نظارت داشته باشند چرا که کم کردن سریع وزن نشان دهنده این است که دوز دیورتیک در بدن بیش از حد بالا است در حالی که افزایش ناگهانی می تواند نشان دهنده تجمع مایعات باشد.

  OPTILOGGیک تبلت از پیش برنامه ریزی شده است که به یک ترازو که آموزش هایی را در زمینه نارسایی قلبی ارائه می کند متصل شده و وزن بدن و علائم آن و همچنین میزان دیورتیک را ثبت می کند.

  اگر این ابزار تشخیص دهد که بیمار به نارسایی قلبی دچار شده، به وی دستور افزایش دوز دیورتیک داده خواهد شد و اگر وزن بیمار بالاتر از حد تعیین شده باشد، بیمار باید فورا به یک کلینیک درمانی نارسایی قلبی مراجعه کند.

  به گفته محققان این پژوهش، بیماران می توانند بدون نیاز به فشردن هیچ دکمه ای و تنها در ظرف کمتر از 30 ثانیه از این ابزار استفاده کنند.

 • مطالب مرتبط
 • با تلاش پژوهشگران کشور محقق شد؛ درمان عفونت‌های سوختگی و زخم با دوز کمتر دارو با کمک نانو فناوری
 • "رویان" در جست‌وجوی رحم جایگزین برای یوز ایرانی
 • نکاتی برای جلوگیری از هک شدن ایمیل
 • تلسکوپ فضایی جیمز وب، قوی‌ترین ابزار انسان برای شکار حیات فرازمینی
 • آیفون 8 و آیفون 8 پلاس با طراحی نسل قبل و قوی‌ترین پردازنده دنیای موبایل رونمایی شدند
 • دانلود کنید: وال‌پیپرهای رسمی iOS 11 برای آیفون و آیپد
 • نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : سه شنبه 2 خرداد 1396 ساعت: 1:10
  برچسب‌ها :

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :